Sale! Oshiro Telephoto Lens Manual FocusOshiro Optics OSH135MM28CModelBrand OshiroModel OSH135MM28CDetailsType Telephoto LensColor BlackDiameter 58mmCompatibility Canon EOSFocus Type Manual FocusFocal Length 135 mmAperture Maximum: f/2.8 Minimum: f/22Camera Moun
Oshiro Optics OSH135MM28C
| Brand | Oshiro |
|---|---|
| Model | OSH135MM28C |
| Type | Telephoto Lens |
|---|---|
| Color | Black |
| Diameter | 58mm |
| Compatibility | Canon EOS |
| Focus Type | Manual Focus |
| Focal Length | 135 mm |
| Aperture | Maximum: f/2.8 Minimum: f/22 |
| Camera Mount | Canon EF |
| Minimum Focus Distance | 59 in. |
| Lens Construction | 9 elements in 7 groups |
| Filter thread (Diameter) | 58 mm |
| Image Stabilization | No |
|---|---|
| Autofocus | No |
| Dimensions | 2.68 x 4.92 inches |
|---|---|
| Weight | 26.7 oz. |
| First Listed on Newegg | April 22, 2019 |
|---|
$25
We offer free shipping on orders over $30. Please check the free - shipping eligibility at checkout.
It usually takes [3-5] business days for standard shipping. Please note that this is an estimated time frame and may be affected by local holidays, and unforeseen circumstances.
Reviews
There are no reviews yet.