Sale! Full frame coverage with aperture range of T1.5 - T22. New DS line that is color matched with other Rokinon DS lenses and have unified gear and aperture positions among all Rokinon Cine DS lenses. 84.1 degrees angle of view on full frame cameras & 61.8 deg
Rokinon DS 24mm
| Brand | Rokinon |
|---|---|
| Model | DS 24mm |
| Type | Wide Angle |
|---|---|
| Color | Black |
| Compatibility | Sony |
| Focal Length | 24 mm |
| Camera Mount | Sony |
| Filter thread (Diameter) | 77 mm |
| Weight | 1.75 |
|---|
| First Listed on Newegg | April 26, 2022 |
|---|
$25
We offer free shipping on orders over $30. Please check the free - shipping eligibility at checkout.
It usually takes [3-5] business days for standard shipping. Please note that this is an estimated time frame and may be affected by local holidays, and unforeseen circumstances.
Reviews
There are no reviews yet.